Neurocenter for børn og unge – Center for Hjerneskade - Specialister i genoptræning efter en hjerneskade

Center for Hjerneskade Center for Hjerneskade
Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Hjerneskade > Kontakt > Neurocenter for børn o...

Neurocenter for børn og unge

     

Marianne Verdel
Afdelingsleder
Børneneuropsykolog, specialist og supervisor
i børneneuropsykologi
Tilknyttet VISOs specialistnetværk
35 32 89 97
Marianne.Verdel@cfh.ku.dk

     
 

Carsten Lose
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
Carsten Lose@cfh.ku.dk


 

       
 

Ditte Jeppesen
Cand.psyk. Autoriseret Psykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
Neurocenter for Børn og Unge
Ditte.Jeppesen@cfh.ku.dk
(orlov)


 

       
 

Dorthe Bredesen
Psykolog, Aut
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
Specialist i psykoterapi og supervisor
35 32 90 31
dorthe.bredesen@cfh.ku.dk

     

Hanne Ytting
Børnepsykolog og børneneuropsykolog
Specialist og supervisor i børnepsykologi og børneneuropsykologi
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 90 30
Hanne.Ytting@cfh.ku.dk

   
 

Johanna Sjöblom
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 32 89 52
Johanna.Sjoblom@cfh.ku.dk

 

       
 

Katrine Jørgensen
Psykolog
35 32 90 06
Katrine.Jorgensen@cfh.ku.dk

 

       
 

Lone Kildemoes
Aut. psykolog, Specialist i klinisk
Børneneuropsykologi/klinisk psykologi
Neurocenter for Børn og Unge
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 89 52
Lone.Kildemoes@cfh.ku.dk

 

       
 

Marianne Schubart
Psykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
Neurocenter for Børn og Unge
35 32 90 33
Marianne.Schubart@cfh.ku.dk

 

       
 

Mette Ravn Herche 
Sekretær i administrationen
VISO-koordinator
35 32 87 15
Mette.Herche@cfh.ku.dk 

       
     

Ole Katz
Cand psych., specialist og supervisor i klinisk børneneuropsykologi.
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 90 41
Ole.Katz@cfh.ku.dk

     


Center for Hjerneskade  |  Amagerfælledvej 56 A  |  2300 København S  |  Telefon: (+45) 35 32 90 06  Fax: (+45) 35 32 90 50 |  kontakt@cfh.ku.dk  |  Hosted af Københavns Universitet