Voksenprogrammet – Center for Hjerneskade - Specialister i genoptræning efter en hjerneskade

Center for Hjerneskade Center for Hjerneskade
Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Hjerneskade > Kontakt > Voksenprogrammet

Voksenprogrammet

     

Susan Svensson
Afdelingsleder
Neuropsykolog
35 32 90 12
Susan.Svensson@cfh.ku.dk

     
  Anne Nygaard Pedersen
Neuropsykolog
35 32 87 19
Anne.Nygaard@cfh.ku.dk


     
  Anne Stendal
Psykolog
35 33 30 42
Anne.Stendal@cfh.ku.dk


     

Anne-Kathrine Larsen
Fysioterapeut
35 33 19 57
anne-kathrine.larsen@cfh.ku.dk

  Annemarie Hilkjær Petersen
Neuropsykolog
35 32 85 54
Annemarie.Petersen@cfh.ku.dk


     
  Astrid Vosgerau
Neuropsykolog
35 32 90 99
Astrid.Vosgerau@cfh.ku.dk


     
     

Birgit Kjær
Neuropsykolog
35 32 90 23
Birgit.Kjaer@cfh.ku.dk

     
     

Brigitta Michaelsen
Audiologopæd
35 33 33 96
Brigitta.Michaelsen@cfh.ku.dk


     
  Charlotte Lønnberg
Audiologopæd
Konsulent
Charlotte.Loenberg@cfh.ku.dk


     

Christian Dahl-Blumenberg
Fysioterapeut
35 32 90 06
Christian.Dahl-Blumenberg@cfh.ku.dk

  Daniel Thue Bech-Pedersen
Fysioterapeut
35 32 90 57
Daniel.Pedersen@cfh.ku.dk


     

Elisa Bjøreng
Neuropsykolog
35 33 54 17
Elisa.Bjoereng@cfh.ku.dk

     

Hanne Kryger
Neuropsykolog
35 32 90 96
Hanne.Kryger@cfh.ku.dk

     
     

Helle Sandø Petersen
Ergoterapeut
35 33 29 06
Helle.Sandoe@cfh.ku.dk

     
     

Henriette K. Henriksen
Fysioterapeut
35 32 90 20
Henriette.Henriksen@cfh.ku.dk

     
     

Henriette Rydberg
Neuropsykolog
35 32 90 05
Henriette.Rydberg@cfh.ku.dk

     
 

Ina Merete Schmidt
Audiologopæd
35 32 90 68
Ina.Schmidt@cfh.ku.dk

     
     

Inger Bjerregaard
Neuropsykolog
35 32 90 96
Inger.Bjerregaard@cfh.ku.dk

     

Jens Bak Sommer
Psykolog

Jens.Sommer@cfh.ku.dk

     

Jesper Valgreen
Ergoterapeut
35 33 49 12
Jesper.Valgreen@cfh.ku.dk

     

Joan Kaas Hansen
Fysioterapeut
35 32 33 42
joan.kaas@cfh.ku.dk

 

Jørgen R. Jørgensen
Master i rehabilitering med speciale i neurologi
Fysioterapeut, MR
35 32 90 55
Joergen.Joergensen@cfh.ku.dk

 

     
      Karsten Madsen
Neuropsykolog
35 32 90 03
Karsten.Madsen@cfh.ku.dk

     

Lea Nielsen
Psykolog
35 33 79 07
Lea.Nielsen@cfh.ku.dk

Malene Andreasen
Ergoterapeut
35 33 54 13
Malene.Andreasen@cfh.ku.dk
 

Malene Henriksen
Audiologopæd
35 32 90 49
Malene.Henriksen@cfh.ku.dk
 

     
 

Mandeep Kaur
Psykolog
35 53 33 14
Mandeep.Kaur@cfh.ku.dk
 

   

Maria Rømer
Ergoterapeut

Maria.Roemer@cfh.ku.dk

Maria Skov Christensen
Audiologopæd
35 33 25 53
Maria.Skov@cfh.ku.dk

 

Martin Andersen
Fysioterapeut
35 33 45 89
Martin.Andersen@cfh.ku.dk
 

     
 

Mathilde Arup
Psykolog

Mathilde.Arup@cfh.ku.dk
 

     
 

Nicole W. Deleu
Neuropsykolog
35 32 90 15
Nicole.Deleu@cfh.ku.dk

 

     
 

Nina Ruben Hansen
Psykolog

Nina.Hansen@cfh.ku.dk

 

     
 

Peter Christiansen
Neuropsykolog
35 32 87 27
peter.christiansen@cfh.ku.dk

 

     
     

Peter Zeeman
Fysiotarepeut
35 32 90 45
Peter.Zeeman@cfh.ku.dk

     
     

Tine Kargaard Bredahl
Neuropsykolog
35 32 90 19
Tine.Kargaard@cfh.ku.dk
(orlov)

     
 

Trine Thyrsted Klinkby
Audiologopæd
35 32 90 91
Trine.Klinkby@cfh.ku.dk
(orlov)

 

     


Center for Hjerneskade  |  Amagerfælledvej 56 A  |  2300 København S  |  Telefon: (+45) 35 32 90 06  Fax: (+45) 35 32 90 50 |  kontakt@cfh.ku.dk  |  Hosted af Københavns Universitet