Coronavirus Information på dansk / Information in English

Neurocenter for børn og unge – Center for Hjerneskade - Specialister i genoptræning efter en hjerneskade

Center for Hjerneskade Center for Hjerneskade

Center for Hjerneskade > Kontakt > Neurocenter for børn o...

Neurocenter for børn og unge

     

Marianne Verdel
Afdelingsleder
Børneneuropsykolog, specialist og supervisor
i børneneuropsykologi
Tilknyttet VISOs specialistnetværk
35 32 89 97
Marianne.Verdel@cfh.ku.dk

 

Carsten Lose
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
Carsten.Lose@cfh.ku.dk


 

       
 

Ditte Jeppesen
Cand.psyk. Autoriseret Psykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
Neurocenter for Børn og Unge
Ditte.Jeppesen@cfh.ku.dk
(orlov)


 

       
 

Dorthe Bredesen
Psykolog, Aut
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
Specialist i psykoterapi og supervisor
35 32 90 31
dorthe.bredesen@cfh.ku.dk

Elisa la Cour
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 33 55 58
Elisa.LaCour@cfh.ku.dk
     
   
 

Johanna Sjöblom
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 32 53 42
Johanna.Sjoblom@cfh.ku.dk

 

 

   

Kirsa Demant
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 33 45 79
Kirsa.Demant@cfh.ku.dk

 

 
Maiken Agger Tømming Larsen
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 33 14 50
Maiken.Toemming@cfh.ku.dk
   
Marianne Schubart

Cand.psych. Aut., Specialist i børneneuropsykologi
Neurocenter for Børn og Unge
61 96 83 19
Marianne.Schubart@cfh.ku.dk

 
 

Mette Ravn Herche 
Koordinator for VISO opgaver børn og voksne
35 32 87 15
Mette.Herche@cfh.ku.dk 

       
     

Ole Katz
Cand psych., specialist og supervisor i klinisk børneneuropsykologi.
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 90 41
Ole.Katz@cfh.ku.dk

   

KONSULENT

Hanne Ytting
Børnepsykolog og børneneuropsykolog
Specialist og supervisor i børnepsykologi og børneneuropsykologi
Tilknyttet VISO's specialistnetværk

Hanne.Ytting@cfh.ku.dk

Center for Hjerneskade  |  Amagerfælledvej 56 A  |  2300 København S  |  Telefon: (+45) 35 32 90 06  |  kontakt@cfh.ku.dk  |  sikker.mail@cfh.ku.dk  |  Hosted af Københavns Universitet