Coronavirus Information på dansk / Information in English

Voksenprogrammet – Center for Hjerneskade - Specialister i genoptræning efter en hjerneskade

Center for Hjerneskade Center for Hjerneskade

Center for Hjerneskade > Kontakt > Voksenprogrammet

 


Voksenprogrammet

     

Susan Svensson
Afdelingsleder
Neuropsykolog
35 32 90 12
Susan.Svensson@cfh.ku.dk

  Annemarie Hilkjær Petersen
Neuropsykolog
35 32 85 54
Annemarie.Petersen@cfh.ku.dk


 

Annette Søgård Sørensen
Neuropsykolog

Annette.Soerensen@cfh.ku.dk

  Astrid Vosgerau
Neuropsykolog
35 32 90 99
Astrid.Vosgerau@cfh.ku.dk


     

Birgit Kjær
Neuropsykolog, specialist i klinisk neuropsykologi
35 32 90 23
Birgit.Kjaer@cfh.ku.dk

     

Brigitta Michaelsen
Audiologopæd
35 33 33 96
Brigitta.Michaelsen@cfh.ku.dk

 

  Daniel Thue Bech-Pedersen
Fysioterapeut
35 32 90 57
Daniel.Pedersen@cfh.ku.dk


Elisa Bjøreng
Neuropsykolog
35 33 54 17
Elisa.Bjoereng@cfh.ku.dk

     

Henriette Rydberg
Neuropsykolog
35 32 90 05
Henriette.Rydberg@cfh.ku.dk

Ina Merete Schmidt
Audiologopæd
35 32 90 68
Ina.Schmidt@cfh.ku.dk

Jens Bak Sommer
Neuropsykolog ph.d.
35 32 53 37
Jens.Sommer@cfh.ku.dk

 

Jørgen R. Jørgensen
Master i rehabilitering med speciale i neurologi
Fysioterapeut, MR
35 32 90 55
Joergen.Joergensen@cfh.ku.dk

 

      Karsten Madsen
Neuropsykolog
35 32 90 03
Karsten.Madsen@cfh.ku.dk

Lea Nielsen
Neuropsykolog
35 33 79 07
Lea.Nielsen@cfh.ku.dk

Malene Andreasen
Ergoterapeut
35 33 54 13
Malene.Andreasen@cfh.ku.dk
 

Malene Henriksen
Audiologopæd
35 32 90 49
Malene.Henriksen@cfh.ku.dk
 

     

Peter Zeeman
Fysiotarepeut
35 32 90 45
Peter.Zeeman@cfh.ku.dk

 

  Pia Astrup
Neuropsykolog
35 33 32 16
Pia.Astrup@cfh.ku.dk

 

  Rikke Korsholm
Ergoterapeut

Rikke.Korsholm@cfh.ku.dk
    Sandra Bruhn Pyke
Neuropsykolog
35 33 65 94
Sandra.Pyke@cfh.ku.dk
    Sohail Asghar
Speciallæge, PH.D.
Stine Schjødt
Ergoterapeut
35 33 31 94
Stine.Schjoedt@cfh.ku.dk
     

Tine Kargaard Bredahl
Neuropsykolog
35 32 90 19
Tine.Kargaard@cfh.ku.dk

 

Trine Thyrsted Klinkby
Audiologopæd
35 32 90 91
Trine.Klinkby@cfh.ku.dk

 

Center for Hjerneskade  |  Amagerfælledvej 56 A  |  2300 København S  |  Telefon: (+45) 35 32 90 06  |  kontakt@cfh.ku.dk  |  sikker.mail@cfh.ku.dk  |  Hosted af Københavns Universitet