Alle medarbejdere – Center for Hjerneskade - Specialister i genoptræning efter en hjerneskade

Center for Hjerneskade Center for Hjerneskade
Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Hjerneskade > Kontakt > Alle medarbejdere

Alle medarbejdere

- Alfabetisk efter fornavn


A  B  C  D  E F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  V  Å

Annette Krongaard Stæhr
Regnskabsansvarlig
Administrationen
35 32 90 16
Annette.Staehr@cfh.ku.dk
 
Ann-Dorthe Jensen
Visitationen
Administrationen
35 32 90 17
Ann-Dorthe.Jensen@cfh.ku.dk

Anne Nygaard Pedersen
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 87 19
Anne.Nygaard@cfh.ku.dk

Anne Stendal
Psykolog
Voksenprogrammet
35 33 30 42
Anne.Stendal@cfh.ku.dk

Anne-Sofie Jørgensen
Studentermedhjælper, reception
35 32 90 07
Anne-Sofie.Joergensen@cfh.ku.dk

Annemarie Hilkjær Petersen
Neuropsykolog
35 32 85 54
Annemarie.Petersen@cfh.ku.dk

Astrid Chenoufi Hasselbalch
Studentermedhjælper, reception 
35 32 90 07
Astrid.Hasselbalch@cfh.ku.dk

Astrid Vosgerau
Neuropsykolog
35 32 90 99
Astrid.Vosgerau@cfh.ku.dk

Birgit Kjær
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 90 23
Birgit.Kjaer@cfh.ku.dk

Brigitta Michaelsen
Audiologopæd
Voksenprogrammet

Brigitta Michaelsen@cfh.ku.dk

Bjarne Pedersen
Neuropsykolog, specialist i neuropsykologi, Ph.D.
Administrationen
Tilknyttet VISOs specialistnetværk
35 32 90 13
Bjarne.Pedersen@cfh.ku.dk

Charlotte Lønnberg
Audiologopæd, cand. phil.
Konsulent
Charlotte.Loenberg@cfh.ku.dk

Daniel Thue Bech-Pedersen
Fysioterapeut
Voksenprogrammet
35 32 90 57
Daniel.Pedersen@cfh.ku.dk

Ditte Jeppesen
Cand.psyk. Autoriseret Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
Ditte.Jeppesen@cfh.ku.dk

Dorte Schrøder Svane
Reception 
35 32 90 07 
Dorte.svane@cfh.ku.dk

Dorthe Bredesen
Psykolog
Aut. specialist i psykoterapi og supervisor
Neurocenter for Børn og Unge
35 32 90 31
Dorthe.Bredesen@cfh.ku.dk

Elisa Bjøreng
Neuropsykolog
35 33 54 17
Elisa.Bjoereng@cfh.ku.dk

Frank Humle
Direktør, neuropsykolog
35 32 90 10
Frank.Humle@cfh.ku.dk

Gitte Hjordt
Socialrådgiver
Voksenprogrammet
35 32 90 28
Gitte.Hjordt@cfh.ku.dk

Gorm Hallas-Møller
Speciallærer
Voksenprogrammet
35 32 90 22
Gorm.Hallas-Moeller@cfh.ku.dk

Hanne Kryger
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 90 96
Hanne.Kryger@cfh.ku.dk

Hanne Ytting
Børnepsykolog, børneneuropsykolog, specialist og supervisor i børnepsykologi,
specialist i børneneuropsykologi
Neurocenter for Børn og Unge
Tilknyttet VISOs specialistnetværk
35 32 90 30
Hanne.Ytting@cfh.ku.dk

Helle Sandø Petersen
Ergoterapeut
Voksenprogrammet
35 33 29 06
Helle.Sandoe@cfh.ku.dk

Henriette K. Henriksen
Fysioterapeut
Voksenprogrammet
35 32 90 20
Henriette.Henriksen@cfh.ku.dk

Henriette Rydberg
Psykolog, specialist og supervisor i børnepsykologi
Voksenprogrammet
35 32 90 05
Henriette.Rydberg@cfh.ku.dk

Ina Merete Schmidt
Audiologopæd
Voksenprogrammet
35 32 90 68
Ina.Schmidt@cfh.ku.dk

Inger Bjerregaard
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 90 96
Inger.Bjerregaard@cfh.ku.dk

Jens Bak Sommer
Psykolog

Jens.Sommer@cfh.ku.dk

Jesper Valgreen
Ergoterapeut
Voksenprogrammet
35 33 49 12
Jesper.Valgreen@cfh.ku.dk

Johanna Sjöblom
Psykolog
Neurocenter for Børn og Unge
35 32 89 52
Johanna.Sjoblom@cfh.ku.dk

Jørgen R. Jørgensen
Master i rehabilitering med speciale i neurologi
Fysioterapeut, MR
Voksenprogrammet
35 32 90 55
Joergen.Joergensen@cfh.ku.dk

Karsten Madsen
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 90 03
Karsten.Madsen@cfh.ku.dk

Klaus Westenbæk
Cand.mag. i filosofi
Forskningsafdelingen
35 32 80 20
Klaus.Westenbaek@cfh.ku.dk

Katrine Jørgensen
Psykolog
35 32 90 06
Katrine.Jorgensen@cfh.ku.dk

Lea Nielsen
Psykolog
35 33 79 07
Lea.Nielsen@cfh.ku.dk

Linda Marschner
Neuropsykolog, ph.d. 
35 33 51 98
Linda.Marschner@cfh.ku.dk

Lise Lambek
Administrativ leder
Administrationen
35 32 90 09
Lise.Lambek@cfh.ku.dk

Lone Kildemoes
Aut. psykolog, Specialist i klinisk
Børneneuropsykologi/klinisk psykologi
Neurocenter for Børn og Unge
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 86 52
Lone.Kildemoes@cfh.ku.dk

Lone Vesterager Martinus
Autoriseret neuropsykolog
Administrationen
Tilknyttet VISOs spevialistnetværk
Undervisningsleder
35 32 86 99
Lone.Vesterager@cfh.ku.dk

Malene Andreasen
Ergoterapeut
35 33 54 13
Malene.Andreasen@cfh.ku.dk

Malene Henriksen
Audiologopæd
Voksenprogrammet
35 32 90 49
Malene.Henriksen@cfh.ku.dk

Mandeep Kaur
Psykolog
Voksenprogrammet

Mandeep.Kaur@cfh.ku.dk

Marianne Schubart
Psykolog 
35 32 90 33
Marianne.Schubart@cfh.ku.dk

Marianne Verdel
Neuropsykolog, specialist og supervisor i børneneuropsykologi
Leder af neurocenter for Børn & Unge
Tilknyttet VISOs specialistnetværk
35 32 89 97
Marianne.Verdel@cfh.ku.dk

Martin Andersen
Fysioterapeut
35 33 45 89
Martin.Andersen@cfh.ku.dk


Mathilde Arup
Psykolog 

Mathilde.Arup@cfh.ku.dk

Mette Ravn Herche
Sekretær for VISO-opgaver
35 32 87 15
Mette.Herche@cfh.ku.dk

Morten Tjørnlund
Neuropsykolog
Forskningsafdelingen
35 32 90 14
Morten.Tjoernlund@cfh.ku.dk

Nicole W. Deleu
Neuropsykolog
35 32 90 15
Nicole.Deleu@cfh.ku.dk

Nina Ruben Hansen
Psykolog 

Nina.Hansen@cfh.ku.dk

Ole Bested
IT-administrator
Administrationen
35 32 90 98
ole.bested@cfh.ku.dk

Ole Katz
cand psych., specialist og supervisor i klinisk børneneuropsykologi.
Tilknyttet VISO's specialistnetværk
35 32 90 41
Ole.Katz@cfh.ku.dk

Peter Christiansen
Neuropsykolog
Voksenprogrammet
35 32 87 27
Peter.christiansen@cfh.ku.dk

Peter Zeeman
Fysioterapeut
Voksenprogrammet
35 32 90 45
Peter.Zeeman@cfh.ku.dk

Rikke Holck Jæger
Regnskabsassistent
Administrationen
35 32 89 47
Rikke.Holck-Jaeger@cfh.ku.dk

Stine Schjødt
Ergoterapeut
35 33 31 94
Stine.Schjoedt@cfh.ku.dk

Susan Svensson
Neuropsykolog
Leder af Voksenprogrammet
35 32 90 12
Susan.Svensson@cfh.ku.dk

Tine Kargaard Bredahl
Neuropsykolog
Voksenprogrammet 
35 32 90 19
Tine.Kargaard@cfh.ku.dk

Tine Rindom Jeppesen
Visitator
35 32 90 97
Tine.Jeppesen@cfh.ku.dk

Trine Thyrsted Klinkby
Audiologopæd
Voksenprogrammet
35 32 90 91
Trine.Klinkby@cfh.ku.dk



Center for Hjerneskade  |  Amagerfælledvej 56 A  |  2300 København S  |  Telefon: (+45) 35 32 90 06  Fax: (+45) 35 32 90 50 |  kontakt@cfh.ku.dk  |  Hosted af Københavns Universitet